вторник, 28 януари 2020
Вчера СУ „Васил Левски“ – гр. Русе и Институтът „Конфуций“ – гр. Велико Търново тържествено отбелязаха настъпването на Китайската нова година в Канев център. Събитието уважи заместник-кметът по хуманитарни дейности г-н Енчо Енчев, който поздрави от името на кмета Пенчо Милков присъстващите гости и участниците в празничното събитие.
„Изразявам към Вас искрено уважение за инициативата и за успешната Ви работа по популяризирането на изучаването на китайски език в град Русе. Със сигурност срещата с древния и екзотичен Китай и с културата и традициите на китайския народ обогатява човек и му дава една различна гледна точка. Продължавайте да разкривате този необятен и различен свят“, се казва в поздравителния адрес от кмета.
Преподавателите по китайски език, доброволците и учениците, изучаващи китайски език, бяха подготвили атрактивна програма, включваща песни, танци, томбола, ревю на традиционно китайско и българско облекло, като представиха и уникалния танц на дракона.
След празничната програма гостите имаха възможността да дегустират традиционна китайска храна, приготвена от местен китайски ресторант и китайска работилница.
За първи път в Русе - Дунавска кулинарна купа
петък, 24 януари 2020
Покана за обсъждане на Временна комисия за чистотата на въздуха
вторник, 28 януари 2020
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков: „Необходима е спешна намеса от страна на държавата,…
четвъртък, 16 април 2026
Празникът на торта „Гараш“ в два дни, "Queen Sensation" забиват на площада
четвъртък, 16 април 2026
Започва безплатно събиране на едрогабаритни отпадъци
четвъртък, 16 април 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
четвъртък, 16 април 2026
Русе ще отбележи 150 г. от Априлското въстание с възстановка на паметните…
четвъртък, 16 април 2026
Ара Маликян отлага своя концерт в Русе за 10 октомври
четвъртък, 16 април 2026
ДГ „Иглика“ в Русе ще бъде обновена по интегриран проект за устойчиво…
четвъртък, 16 април 2026
Зам.-кметът Енчо Енчев: Културата и образованието са основа за устойчивото…
четвъртък, 16 април 2026