Зам.-кметът Наталия Кръстева откри изложба за седмицата на гората

петък, 08 април 2016

Зам.-кметът по комунални дейности Наталия Кръстева откри днес изложба, посветена на ежегодната инициатива „Седмица на гората“, която се провежда от 4 до 9 април в цялата страна. Изложбата е подредена пред сградата на Община Русе. Събитието се организира от Министерството на земеделието и храните и Изпълнителна агенция по горите (ИАГ). Пътуващата изложба е с образователна цел и ще може да се разгледа до 17 часа днес, след което ще продължи към следващия град.

Госпожа Кръстева припомни на присъстващите, че Седмицата на гората е отбелязана за пръв път преди 91  години. „Апелирам към всички да се замислим не само на днешния ден колко е важна гората за нашата екосистема. Нека от малки възпитаваме децата да опазват природата“, допълни зам.-кметът.

До пътуващата изложба беше разположена и преместваема пейка, която Агенцията по горите дарява на Русе. Водещият на проявата прикани минувачи, семейства и деца сами да я боядисат с разноцветни лакове за дърво. Зам.-кметът Наталия Кръстева също се включи като нарисува зелено дърво на една от пейките.

С откриването на експозицията стартира и онлайн играта #подобригората. Всеки, който посети изложбата и си направи селфи в горския павилион, има шанс да спечели специална награда. За целта трябва да качи снимката си в страницата „За гората“ във Facebook и да събере максимално много лайкове. Петте най-популярни снимки ще получат награди. Крайният срок за споделяне на снимки в социалната мрежа е 20 април.