Зам.-кметът Наталия Кръстева поздрави участниците в 50-тата Национална олимпиада по физика

вторник, 03 април 2018

Снощи, в конферентната зала на хотел „Рига“, се проведе официалното откриване на националния кръг на 50. Национална олимпиада по физика. На събитието присъстваха г-жа Ваня Русалова – главен експерт към МОН, зам.-кметът по комунални дейности в Община Русе Наталия Кръстева, началникът на РУО – Русе д-р Росица Георгиева, директорът на ОУ „Отец Паисий“ – Русе Биляна Алексиева, учители, участници и гости.

Г-жа Кръстева приветства присъстващите, пожела на участниците да продължават да бъдат любознателни и да развиват таланта си и връчи поздравителен адрес на д-р Георгиева, от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов. Поздравителни адреси бяха получени и от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, както и от областния управител на Област Русе Галин Григоров.

Събитието започна с кратка история на Русе и представяне на забележителностите в нашия град, а за празничната атмосфера допринесоха ученици от ОУ „Отец Паисий“ – Русе със песни и стихотворения. Състезателите, достигнали до националния кръг на тазгодишната юбилейна олимпиада, са от цяла България и ще се състезават днес и утре. Организатори на състезанието са Министерството на образованието и науката, Регионално управление на образованието – Русе и Основно училище „Отец Паисий“ – Русе.