Зам-кметът Наталия Кръстева връчи грамоти за най-добра рисунка в конкурса „Опазване на околната среда“

вторник, 28 май 2019

Днес зам.-кметът по комунални дейности г-жа Наталия Кръстева награди децата от ОУ „Любен Каравелов“ – Русе, спечелили призови места в конкурса за най–добра рисунка на тема „Опазване на околната среда“. В проекта на Общината са включени общо четири училища:ОУ „Любен Каравелов“, СОУ „Васил Левски“, СОУ „Възраждане“ и СОУ „Йордан Йовков“.Конкурсът е част от проекта „Върнете ме в природата“, който е продължение на успешното партньорство между „ЕКОПАК България“ АД и Община Русе за популяризиране на разделното събиране на отпадъци от опаковки.За реализирането на проекта и изпълнението на целите ще бъдат обхванати социални и педагогически колективи, в това число всички учебни, извънкласни и обществени дейности. Закупени и предоставени в учебни заведения са 4 броя интерактивни маси, за които е възложена и изработена специална интерактивна анимация, която да визуализира начина на разделно събиране на отпадъците.С кампанията на Община Русе ще се повишат познанията на учениците за начините на разделно събиране на отпадъци от опаковки. Педагозите в училищата ще поставят темата за опазване на околната среда, като покажат на децата как те трябва да изхвърлят разделно отпадъците си от опаковки и какъв е пътят на отпадъка от неговото генериране до неговото оползотворяване.Процесът започна поетапно със запознаване на децата с темата, предоставяне на информация и повишаване на осведомеността.След провеждането на информационно-образователните кампании, децата ще са запознати с видовете отпадъци, времето за което те се разграждат, до какви щети допринася изхвърлянето на отпадъци в природата, как трябва те да се събират разделно и по какъв начин се оползотворяват.В същото време бяха изготвени анкети, които са индикатор за усвояване на материала, свързан с опазване на околната среда.