вторник, 01 юли 2014
Зам.-кметът по европейско развитие Страхил Карапчански защити днес пред научно жури в Русенския университет „Ангел Кънчев“ докторска дисертация. Темата, по която задълбочено е работил през последните три години Карапчански, е именно: „Интегрирано управление в българо-румънския трансграничен регион. Състояние, потенциал и перспективи“.
30-годишният зам.-кмет представи автореферата, след което присъстващите в залата чуха становището и на научния му ръководител проф. д.ик.н. Владимир Чуков. Рецензентите проф. д-р Александър Рангелов и доц. д-р Мими Корнажева също изказаха своето мнение за обстойния научен труд, обхванал 130 страници.
Докторантът работи като асистент по дисциплините „Европейска сравнителна публична администрация”, „Институции и вземане на решения в ЕС“, „Общи политики в ЕС“, „Международни отношения и международни организации“, „Глобални проблеми на демокрацията и правата на човека“ към катедра „Европеистика и международни отношения” на факултет „Бизнес и мениджмънт” при Русенския университет „Ангел Кънчев”. В тази катедра са извършени и изследванията по дисертацията.
В края на представянето на автореферата, журито единодушно реши да присъди на Страхил Карапчански образователната и научна степен „доктор“ по специалност “Организация и управление извън сферата на материалното производство (външна политика и многостепенно управление в Европейския съюз)”.
На защитата на Карапчански в Русенския университет днес присъства и кметът на Общината г-н Пламен Стоилов.
Последни Новини
„Болярчета“ и „Рапид“ (Букурещ) триумфираха на стадион „Дунав“
сряда, 06 май 2026
Русе чества Деня на храбростта и празник на града 6 май
сряда, 06 май 2026
Община Русе предизвиква учениците с QUIZ състезанието „Да си добър е TRENDY“
вторник, 05 май 2026
Безплатен обществен транспорт по повод празника на Русе на 6 май
вторник, 05 май 2026
Традиционният годишен концерт на детските градини в Русе премина под наслов…
понеделник, 04 май 2026
Огнян Стефанов оглави общинската дирекция „Младежки дейности и спорт“
понеделник, 04 май 2026
Започва кампания за безплатно извозване на строителни отпадъци в 4 квартала…
понеделник, 04 май 2026
„Септември“, „Бешикташ“ и ЦКА са победителите в първия етап на турнира…
неделя, 03 май 2026