Зам.-кметът Златомира Стефанова беше част от журито на юбилейните награди на Германо-Българска индустриално-търговска камара

петък, 26 януари 2024

На 25 януари се проведе 20-ото юбилейно връчване на наградите, с които Германо-Българската индустриално-търговска камара (ГБИТК) отличава фирми, допринесли за развитието на двустранните икономически отношения през изминалата година. Заместник-кметът по икономическите въпроси и международното сътрудничество на Община Русе Златомира Стефанова беше част от журито, което определи победителите.

„За мен беше чест да участвам в тазгодишното жури на наградите. Вярвам, че с тези отличия показваме добрите примери за европейско партньорство и правене на бизнес, както и практики, които можем да развиваме занапред. Това само може да ни мотивира за бъдещото развитие на икономиката ни. Надявам се през следващата година да имаме номинирани германски инвеститори, позиционирани в  Русе“, каза Златомира Стефанова.

Отличията бяха връчени в три категории:

„Голямо предприятие“ - Schwartz Global Services

„Малко и средно предприятие“ – Logisoft

„Социален ангажимент“ – Kaufland Bulgaria

По традиция бяха връчени и почетни грамоти за ползотворно и успешно сътрудничество през 2023 г. на публични организации и фирми.