Зам.-кметът Златомира Стефанова и директорът на РТИК Милен Добрев се срещнаха с ръководството на „Щайнер електроник“

сряда, 18 септември 2024

Заместник-кметът на Община Русе Златомира Стефанова и изпълнителният директор на Русенската търговско-индустриална камара (РТИК) Милен Добрев посетиха производството на компанията „Щайнер електроник“ в Русе. Дружеството е специализирано в монтирането на висококачествени печатни платки и е един от най-големите производители на електроника в Европа.

Домакини бяха управителят и собственик на компанията Зоя Щайнер, Асен Даскалов – управител, и Станимир Станчев - ръководител на отдел „Продажби“. Срещата бе част от инициативата „Инвестирай в Русе“ на Община Русе и РТИК. Целта е местната власт да се запознае с естеството на бизнеса в Русе и да се потърси взаимодействие в решаването на възникнали казуси. Представителите на „Щайнер електроник“ споделиха част от проектите, свързани с развитието на фирмата, и дискутираха със Златомира Стефанова и Милен Добрев варианти за оптимизирането им с помощта на Община Русе и РТИК.

Беше демонстрирано желанието на местната власт за сътрудничество, за административна подкрепа там, където е възможно, и за намиране на възможности за взаимодействие между ръководството на общината и дружеството. Заместник-кметът подчерта, че трябва да има двупосочна връзка между бизнеса и администрацията и изрази увереност, че е необходимо фирмите да бъдат ангажирани към града и обществото.

Гостите се запознаха с най-новите внедрени технологии и машини, както и с перспективите  на  компанията.

Укрепването на взаимоотношенията между бизнеса и местната власт ще продължи с редица делови срещи с фирмите, включени в бизнес профила на общината.