Зам.-кметът Златомира Стефанова уважи патронния празник на Корабния техникум

вторник, 06 декември 2022

С демонстрация на учебна конструкция на импровизиран кораб, построен в рамките на три месеца по проект, Професионалната гимназия по речно корабостроене и корабоплаване отбеляза своя патронен празник. В деня на празника на Свети Никола събитието уважиха зам.-кметът на Община Русе Златомира Стефанова, началникът на РУО Росица Георгиева, изп. директор на ИАППД-Русе Ивелин Занев, председателят на РТИК Милен Добрев, представители на Транспортния факултет към РУ „Ангел Кънчев, преподаватели и ученици.

Поздравления към директора на Гимназията инж. Ивелина Георгиева отправиха зам.-кметът на Община Русе и началникът на РУО, а поздравителен адрес по повод патронния празник изпрати областния управител Анатоли Станев.

Учебно-тренировъчният модел на палубните корабни устройства, който ще служи за обучение на ученици от няколко специалности, получи и своето име на импровизирана церемония от малката Ника Занева.