Заместник-кметът Борислав Рачев уважи откриването на учебната година в Спортното училище

понеделник, 02 септември 2024

Днес беше тържествено открита новата учебна година в Спортното училище „Майор Атанас Узунов“ в Русе. Заместник-кметът на община Русе Борислав Рачев отправи към учениците пожелание за много успехи, като ги насърчи да носят българското в сърцата си и да прославят страната. „Стремете се към нови постижения. Вие сте бъдещето на България и всяка ваша победа е победа за всички нас“, добави Рачев.

Негово Високопреосвещенство Русенският митрополит Наум и свещеници от Русенската митрополия отслужиха водосвет.

Директорът на учебното заведение Евгени Недев пожела на новоприетите ученици бърза адаптация и успех на всички негови възпитаници. През учебната 2024/2025 година прага на класните стаи пристъпват 240 ученици.

Сред официалните гости на събитието бяха още директорът на ОП „Спортни имоти“ Лачезар Иванов, началникът на РУО д-р Росица Георгиева, областният координатор за Община Русе към Министерството на младежта и спорта Елеонора Гурбанова и директорът на Ученическа спортна школа Мая Петрова.

Спортното училище „Майор Атанас Узунов“ е известно със своята богата история и традиции в подготовката на спортисти, които прославят България на национално и международно ниво.