Заместник-кметът Димитър Недев уважи откриването на медицинската конференция „Русенски интервенционални дни“

петък, 13 септември 2024

В Русе бе открито 5-ото издание на медицинската конференция „Русенски интервенционални дни“, която се провежда в рамките на три дни и събира специалисти от България и чужбина. Обсъждат се новите методи за диагностика и интервенционално лечение на сърдечно-съдови заболявания. Форумът се организира от Лечебни заведения „МЕДИКА“, Русенския университет „Ангел Кънчев“ и Българското дружество по интервенционална кардиология. Негов гост бе заместник-кметът на Русе Димитър Недев.
„Събитието е не само доказателство за високото ниво на медицинската наука и практика в нашия регион, но и символ на обединението на водещи специалисти в областта на интервенционалната медицина, които работят заедно в името на една обща цел – усъвършенстването на медицинската помощ и здравето на хората. В днешно време тези методи представляват едни от най-иновативните и жизненоважни подходи в лечението на редица заболявания, а вие - специалистите, които работите в тази област, сте в челните редици на тези промени“, каза заместник-кметът. Той пожела на екипа на „Медика“ и на всички участници ползотворна работа, вдъхновяващи срещи и нови професионални открития.
В тазгодишното събитие ще се включат повече от 200 участници. В програмата на научното събитие поради голямото значение на тяхната роля в целия диагностично-лечебен и възстановителен процес са включени не само сесии на лекари, но и две сесии на специалистите по здравни грижи. Организаторите обявиха, че по време на събитието ще бъдат предавани пет случая на живо от ангиографските зали на Лечебни заведения „Медика“. Ще бъдат демонстрирани едни от най-съвременните методи за инвазивна диагностика и лечение на съдовите заболявания. На финала четирима специалисти ще запознаят аудиторията с клинични случаи с усложнения.
По време на медицинската конференция свои презентации ще представят едни от най-успешните наши и чуждестранни специалисти в областта на кардиологията, кардиохирургията, съдовата хирургия, неврологията и образната диагностика. Мултидисциплинарният подход е задължителна част от съвременното лечение на сърдечно-съдовите заболявания.
На официалното откриване присъстваха и председателят на Регионалната колегия на Българския лекарски съюз – Русе д-р Орлин Кожухаров, заместник - ректорът по научноизследователската дейност на РУ „Ангел Кънчев“ доц. Десислава Атанасова, деканът на факултет „Обществено здраве и здравни грижи“ проф. Никола Събев, медицинският директор на кардиологична болница „Медика Кор“ и председател на Българското дружество по интервенционална кардиология Добрин Василев, кардиологът в „Медика – Кор“ – Русе д-р Панайот Панайотов и заместник-директорът на РЗИ – Русе д-р Искра Генева.