вторник, 21 октомври 2025
В препълнената зала на Доходното здание снощи беше открито второто издание на Международния театрален фестивал „Есенни театрални срещи в Русе“, който ще продължи до 26 октомври.
Сред специалните гости на събитието бяха заместник-кметът на община Русе Енчо Енчев, идейният инициатор на фестивала Катя Костова и испанският драматург Хосе Варлета – автор на премиерното заглавие „Последният етаж“, с което започна програмата на събитието.
В приветствието си към публиката заместник-кметът Енчо Енчев подчерта значението на фестивала като платформа, която обединява култури и творци от различни държави, и допринася за утвърждаването на Русе като водещ културен център в България.
„Театърът е изкуство, което създава живо общуване между хората и им дава възможност да се докоснат до различни гледни точки, емоции и светове. Радвам се, че Русе отново е дом на подобно значимо събитие, което обогатява духовния ни живот,“ каза Енчев.
Фестивалната програма започна с постановката „Последният етаж“ – комедия, която ни поставя в преддверието на рая – ослепително бяло място, където се срещат четири новопристигнали души, на пръв поглед напълно различни: набожна монахиня, енергичен травестит, дезориентирана танцьорка на фламенко и млад мъж от квартала, който дори не се е изтрезнял след смъртта си. Придружени от тромав, но очарователен ангел, героите се изправят срещу собствените си предразсъдъци, желания и недовършени дела, преди да получат достъп до своя личен рай.
Международният фестивал „Есенни театрални срещи в Русе“ се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата и по програма „Култура“ на Община Русе. Пълната програма можете да видите тук.
48-ото издание на Jazz Fest Ruse отново превръща Русе в столица на джаза…
понеделник, 20 октомври 2025
Над 400 русенски деца се включват в благотворителния концерт на Деси Добрева…
вторник, 21 октомври 2025
Последни Новини
четвъртък, 25 юни 2026
29 години фестивалът „Климент Михайлов" представя талантливи млади театрали…
сряда, 24 юни 2026
Община Русе започва реализацията на проект за нов парк и модерна зелена…
сряда, 24 юни 2026
Кампания за безплатно извозване на строителни отпадъци започва в малките…
сряда, 24 юни 2026
Кметът Пенчо Милков представи информация по ключови за Русе теми по време…
сряда, 24 юни 2026
Талантите на Вокално студио за поп и джаз пеене „Икономов“ – с концерт…
сряда, 24 юни 2026
Първият обществено достъпен дефибрилатор в Русе бе монтиран пред сградата…
сряда, 24 юни 2026
Ученици от Русе бяха отличени в национален конкурс за доброволчеството
сряда, 24 юни 2026