Заместник-кметът Енчо Енчев поздрави студентите от Русенския университет за новата академична година

понеделник, 20 септември 2021

Днес с тържествена церемония бе открита новата академична учебна година в Русенския университет. На събитието присъстваха заместник-кметовете на Община Русе Енчо Енчев, Димитър Недев и Магдалина Илиева, както и представители на държавни и местни институции, преподаватели, студенти и гости на града.
"Нека и през тази учебна година сте водени от любовта си към науката и приемате всяко предизвикателство като възможност да приложите наученото на практика. На тези, които за първи път прекрачват прага на университета, пожелавам да не поставят ограничения пред мисълта си“, поздрави студентите Енчо Енчев.
Ректорът на Русенския университет чл.-кор. проф. д.т.н. Христо Белоев от своя страна пожела на добър час на студентите и преподавателите.
За университета това е началото на 76-ата академична година, като повече от 1700 студенти ще влязат за пръв път в аудиториите на висшето учебно заведение.