Заместник-кметът Иван Григоров даде старт на финалите на ученическите състезания по хандбал за момичета от цяла България

петък, 09 юни 2017

Днес, в спортен комплекс „Ялта“, се проведе финал на ученическите игри по хандбал 2016-2017 год. за момичета от 5-ти до 7-ми клас от цяла България.

На събитието присъстваха зам.-кметът по хуманитарни дейности в Община Русе Иван Григоров, кметът на град Мартен Димо Тонев, директорът на ОП „Спортни имоти“ Веселин Богданов, Мая Петрова - директор на Ученическа спортна школа - Русе и Георги Георгиев – делегат от Българската федерация по хандбал.

В състезанието взеха участие общо 72 момичета - 6 отбора, всеки от които с 12 участници от Мартен, Варна, Бургас, София, Сливница и Свищов.

Организатори на финалните състезания са Министерство на образованието и науката, Министерство на младежта и спорта, Българска асоциация спорт за учащи, Областен ученически спортен клуб "Русчук" - Русе, Община Русе, Регионално управление на образованието - Русе и Ученическа спортна школа - Русе.