Заместник-кметът Наталия Кръстева присъства на откриването на Център за конструиране на мултироторни летящи системи

петък, 02 юни 2017

Днес в ПМГ „Баба Тонка“ се състоя официалното откриване на Център за конструиране на мултироторни летящи системи. Заместник-кметът по комунални дейности в Община Русе и председател на училищното настоятелство към ПМГ „Баба Тонка“ Наталия Кръстева приветства присъстващите и връчи поздравителен адрес от името на кмета Пламен Стоилов. „Бъдете все така амбициозни и продължавайте да развивате своите знания и потенциал. Този приятен повод открива нова възможност пред вас да приложите вече научената теория на практика. Пожелавам ви още много реализирани проекти. На добър час!“, сподели г-жа Кръстева. На събитието присъстваха и директорът на ПМГ „Баба Тонка“ Митко Кунчев, началникът на РУО Димитър Райнов, заместник-ректорът по научноизследователска дейност в РУ „Ангел Кънчев“ проф. Диана Антонова, изпълнителният директор на Общинска фондация "Русе - град на свободния дух" Елена Минкова, възпитаници на гимназията, преподаватели и гости.

Създаването на центъра има за цел да свърже учебния процес и извънкласната дейност в гимназията с най-новите компютърни технологии и да запознае учениците с различните области на приложение на мултироторните летящи системи и ползите от тях в съвременните условия на живот. Той е финансиран с бюджет от 17 100 лв, осигурени от Общинската фондация „Русе – град на свободния дух“, Училищното настоятелство към МГ „Баба Тонка“ и ПМГ „Баба Тонка“.

Проектът се осъществява с подкрепата на РУ „Ангел Кънчев“, факултет „Електротехника, електроника и автоматика“, катедра „Телекомуникации“.