Започна гласуването за фотоконкурса „Обичаме Русе“, изборът за любима снимка продължава до 28 октомври

петък, 18 октомври 2024

Рекорден брой фотографии участват тази година в петото издание на конкурса „Обичаме Русе“, организиран от фондация „Русе – град на свободния дух“ и Община Русе с подкрепата на „Холлеман България“ ООД и „Тива Плюс“ ООД.  421 снимки се включват в надпреварата, като днес започна  гласуването на публиката. То става чрез вот във Фейсбук страницата на фондация „Русе – град на свободния дух“. До 28 октомври 2024 г. всеки може да даде гласа си за най-впечатляващата според него фотография. Тази година снимките се състезават в разделите: „Бизнесът на Русе“, „Аерофотография“, „Пейзажи“, „Събития и уловени моменти“ и „Черно-бяла фотография“. Фотоконкурсът има за цел да покаже красивата страна на най-големия крайдунавски град, както и всичко хубаво, което се случва в него.

Изображения са изпратени от 62 любители и професионалисти фотографи, сред които и 7 деца. Участват и българи, пребиваващи във Великобритания, както и жители на Варна и Попово, които са посетили красивия ни град и са си направили снимки за спомен.

Освен че ще бъде избран фаворит на публиката, ще има и награди за всеки отделен раздел. Журито включва представители на фондация „Русе – град на свободния дух“, „Холлеман България“ ООД, „Тива Плюс“ ООД, Община Русе и други институции. Критериите за оценка са принадлежност към темата на конкурса, естетическо изпълнение, оригиналност, визуално въздействие.

Наградите ще бъдат обявени и връчени на специална церемония с откриване на изложба, в която ще участват победителите, класирани от журито във всяка категория. За първите места са предвидени и парични награди.

Гласува се на адрес - https://www.facebook.com/rusefreespiritcityfondacion/photos_albums