Започна записването за второто издание на Работническия спортен фестивал

четвъртък, 12 септември 2024

Общинската фондация „Русе – град на свободния дух” и Работнически клуб „Спорт и здраве“ организират за втора поредна година Работнически спортен фестивал. Събитието ще се проведе на 19 октомври от 10 ч. в спортен комплекс „Ялта“. В него могат да се включат служители на търговски дружества, общински предприятия и други организации.

Фестивалът ще включва следните видове спорт:

-  минифутбол

-  плажен тенис

-  плажен волейбол

-  тенис на маса

-  щафетна игра

-  дартс

-  теглене на въже

-  табла

Всички организации могат да участват в състезанието с неограничен брой отбори и състезатели, съставени само от служители на съответното ведомство, като те трябва да са над 18-годишна възраст. Нямат право на участие състезателите, включени в националните отбори, както и тези, картотекирани и играещи в “А”, “Б” и ”В” групи, редовни студенти и ученици.

За класиралите се отбори във всеки вид спорт, освен купи и медали, са предвидени и атрактивни парични награди под формата на ваучери. Всяка фирма има право да участва с неограничен брой отбори във всеки вид спорт, но точки за комплексното класиране носи само класиралият се на най-предно място отбор. Предвидена е и купа за фирмата с най-много участници във фестивала.

Участието е безплатно, а заявки за включване се подават на имейл rusefreespiritcity@gmail.com в срок до 10 октомври.

Предвидените нови спортове за изданието на фестивала през тази година ще разшири броя на участниците и ще даде възможност за изява на повече любители спортисти.

Регламента за участие вижте тук.

Последни Новини

виж всички новини >