Започва миенето на улици и булеварди в Русе

четвъртък, 29 февруари 2024

От следващата седмица започват дейностите по механизирано миене на улиците и булевардите в Русе.

Изпълнението е възложено на ОП „Паркстрой - Русе“ и се извършва със специализирани машини, като водовземането е от регистрираните сондажни кладенци на Община Русе. Чрез използването им се намаляват неколкократно разходите за миене и поливане на тревни площи в града. Паралелно с общинското предприятие фирма „Нелсен чистота“ също ще извършва миене.

До края на следващата седмица се планира да бъдат обхванати булевардите „Тутракан“,  „Трети март“, „Липник“,  „Христо Ботев“, „Васил Левски“, „Скобелев“,  „Цар Фердинанд“, „Стефан Стамболов“, „Неофит Бозвели“, „Придунавски“ и улиците „Плиска“, „Доростол“, „Неофит Бозвели“, „Борисова“, „Николаевска“.

Участъците с изкопни работи в града, където се извършват текущи строително-ремонтни дейности, на този етап няма да бъдат обслужвани от миещите машини.

Община Русе напомня, че дейностите по механизирано миене ще бъдат изпълнени в зависимост от метеорологичните условия и степента на замърсяване на уличните платна.

Графика за миене на улици и булеварди в Русе за следващата седмица можете да видите тук.