четвъртък, 29 февруари 2024
От следващата седмица започват дейностите по механизирано миене на улиците и булевардите в Русе.
Изпълнението е възложено на ОП „Паркстрой - Русе“ и се извършва със специализирани машини, като водовземането е от регистрираните сондажни кладенци на Община Русе. Чрез използването им се намаляват неколкократно разходите за миене и поливане на тревни площи в града. Паралелно с общинското предприятие фирма „Нелсен чистота“ също ще извършва миене.
До края на следващата седмица се планира да бъдат обхванати булевардите „Тутракан“, „Трети март“, „Липник“, „Христо Ботев“, „Васил Левски“, „Скобелев“, „Цар Фердинанд“, „Стефан Стамболов“, „Неофит Бозвели“, „Придунавски“ и улиците „Плиска“, „Доростол“, „Неофит Бозвели“, „Борисова“, „Николаевска“.
Участъците с изкопни работи в града, където се извършват текущи строително-ремонтни дейности, на този етап няма да бъдат обслужвани от миещите машини.
Община Русе напомня, че дейностите по механизирано миене ще бъдат изпълнени в зависимост от метеорологичните условия и степента на замърсяване на уличните платна.
Графика за миене на улици и булеварди в Русе за следващата седмица можете да видите тук.
С множество отличия се завърнаха от Държавното първенство по спортно и…
четвъртък, 29 февруари 2024
Концерт-спектакълът „Поклон и памет“ и постановката „Епопея на забравените“…
четвъртък, 29 февруари 2024
Последни Новини
Културна програма за месец май
четвъртък, 30 април 2026
Започна кампания срещу екранната зависимост на учениците
четвъртък, 30 април 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
четвъртък, 30 април 2026
Доходното здание става сцена на хитовете от 80-те години
четвъртък, 30 април 2026
четвъртък, 30 април 2026
Кметът на Русе Пенчо Милков се срещна с посланика на Япония Чикахиса Суми
четвъртък, 30 април 2026
Заместник-кметът Енчо Енчев уважи традиционната „Вечер на специалностите“…
сряда, 29 април 2026
„Европа Директно – Русе" представи своята програма до 2030 г.
сряда, 29 април 2026