четвъртък, 02 април 2020
От петък, 3 април, започва третирането на градските площи срещу насекоми и паразити с наземна техника.
Пръскането срещу кърлежи и бълхи стартира в 6:00 часа сутринта и ще продължи до 10:30 часа в кварталите „Дружба“ и „Чародейка“, централна градска част, както и двата парка - на младежта и на Възрожденците.
Във вечерните часове между 20:00 и 23:30 часа ще се извършва дезинсекцията срещу комари. Районите са същите – двата южни квартала на Русе, центъра на града и двата големи парка. Препаратите, с които служителите на фирма „Санси“ ще работят, са безвредни за хора и животни, но въпреки това Общината предупреждава русенци, да не навлизат в зелените площи поне 24 часа след тяхното третиране.
Планираните дейности изискват благоприятни метеорологични условия и при необходимост ще бъдат отложени за следващия подходящ ден.
Затварят за движение част от южното платно на булевард "Липник"
четвъртък, 02 април 2020
Актуални промени във връзка с извънредното положение
петък, 03 април 2020
Последни Новини
Над 200 детски творби от страната и чужбина участваха в конкурса „Вяра…
сряда, 20 май 2026
С богата програма Русе ще чества Деня на светите братя Кирил и Методий
сряда, 20 май 2026
ФТТ „Найден Киров“ с благотворителен концерт на 18 юни
сряда, 20 май 2026
„Дунав-Русе-2016" откри с победа финалите на държавното първенство по…
сряда, 20 май 2026
Пенчо Милков обсъди с Комисията за защита от дискриминация и КНСБ партньорства…
вторник, 19 май 2026
Фолклорният фестивал „Русе пее и танцува – Шарено хоро“ събра десетки…
вторник, 19 май 2026
Изложба по програма „Киберзащитници“ информира деца и родители за рисковете…
вторник, 19 май 2026
Община Русе и СУ „Възраждане“ обединяват усилия за подготовка на бъдещи…
вторник, 19 май 2026