Завърши двудневният еко пленер за деца „Да прегърнем живота“

сряда, 14 септември 2022

Изложбата „Приказният свят на природата“ е в галерията на библиотеката до 17 септември

С много усмивки и емоции протече еко пленера „Да прегърнем живота“, с който се финализира големия художествен еко Проект „ Приказният свят на природата“, иницииран от СНЦ „Дунавско сияние“ и финансиран по Програма „Култура“ на Община Русе.

В него русенчета превърнаха пространството около РБ „Любен Каравелов“ в истинска горска еко пътека с ръчноизработените от тях творения.

Още красоти на еко тематика могат да бъдат рагледани в галерията на библиотеката до 17 септември. Там са изложени най-красивите картини от конкурса „Приказният свят на природата“, който събра над 500 участници от страната и чужбина.

Събитието бе открито от зам.-кметът Енчо Енчев, а куратори на изложбата са известният русенски художник Валентин Георгиев и младата търновска художничка Галина Спахийска - медиатор на двудневния еко пленер "Да прегърнем Живота".