Завършва информационната кампания „Преоткрий Русе – градът на първите неща“

четвъртък, 16 юни 2022

Фотоизложба на русенци показва ефекта от реновациите в централната част на града, постигнати от съвместната инициатива на Община Русе и Европейския съюз

На 19 юни в 18:00 ч. на площад „Свобода“ ще бъде открита фотоизложбата „Преоткрий Русе“, която поставя финала на информационната кампания „Преокрий Русе – градът на първите неща“, част от инициативата „Европа в моя регион“. Тя събира 20-те най-добри кадъра на русенци, които се включиха в едноименния фото конкурс със своята гледна точка към любими обекти в реновирания от Община Русе и Европейския съюз център на града. Обичаният актьор и музикант Александър Сано ще връчи наградите на тримата победители. Те ще получат професионална семейна фотосесия и две семейни вечери.

Фотоизложбата "Преоткрий Русе“ има за цел да привлече вниманието на гражданите към обновените централни части на града. До 19 юли жителите и гостите на града могат да се насладят на красиви пейзажи и емоционални преживявания от града на първите неща.

В рамките на кампанията „Преокрий Русе – градът на първите неща“ до края на юни всяко дете и неговото семейство ще могат да се включат в търсенето на съкровищата на Русе, като решат 8 загадки, скрити по маршрут от градски забележителности в образователната интерактивна игра „Преоткрий Русе - Играта“.

За „Европа в моя регион“:

Това е съвместно създадена комуникационна инициатива, която има за цел да представи действията на Европейския съюз за регионите в цяла Европа. Заедно с регионите- партньори и финансираните от Европейския съюз проекти, Европейската комисия създава инструменти и възможности за диалог с гражданите и ги запознава с постиженията на проектите в близост до тях, благодарение на усилията за съвместно финансиране от страна на Европейския съюз и регионите.

„Европа в моя регион“ е и възможност за изграждане на партньорства между регионите с цел провеждане на регионални кампании с местна насоченост, предлагащи развлекателни дейности в близост до популярни места, които са част от регионалната идентичност. Специално внимание се отделя и на дейностите, в които участват ученици.

От 2021 до 2023 г. близо 40 подобни проекта ще бъдат организирани в 8 целеви държави: България, Финландия, Франция, Германия, Гърция, Италия, Португалия и Румъния.

Повече информациия на:

За допълнителна информация, моля, свържете се с M3 Communications Group, Inc. на press@m3bg.com или на 02/ 818 70 10.

QR код за късата версия на „Преоткрий Русе – Играта“:

QR код за дългата версия на „Преоткрий Русе – Играта“: