"Зелена ваканция" на х. Здравец край Русе

събота, 27 август 2022

Прохлада, близост до природата и множество възможности за учене и забавление дава на русенските деца ежегодният лагер „Зелена ваканция“.
Всяка година повече от 20 ученици от различни възрасти прекарват горещите летни дни в обновената х. Здравец. В хладината на гората те правят преходи, четат книги, готвят и се грижат за билковата градина, която сами са създали.
3-месечната им програма е изключително разнообразна и включва спорт, йога, посещения в русенските музеи и Регионалната библиотека, творчески работилници и практически занимания. Следобедните часове са за отмора и четене на книжки. В началото на лагера децата сами определят правилата, по които ще съжителстват заедно, а най-важното е „без мобилни телефони“.
„Бъдете все така активни и любознателни, учете се и споделяйте наученото с приятелите си“, поздрави ги кметът в края на 3-месеченото приключение. С организаторите на лагера от „БТБ България“ той обсъди възможностите за подобряване на достъпа до хижата през активния сезон.