Зрелостниците от СУ „Васил Левски“ се дипломираха на официална церемония

понеделник, 21 юни 2021

Дванайсетокласниците от СУ „Васил Левски“ – Русе получиха своите дипломи за завършено средно образование на официална церемония днес.

На нея присъстваха заместник-кметът на Община Русе Енчо Енчев, заместник-областният управител Стефка Караколева, началникът на РУО – Русе д-р Росица Георгиева и заместник-ректорът на РУ „Ангел Кънчев“ доц. д-р Десислава Атанасова.

Директорът на СУ „Васил Левски“ Красимира Иванова поздрави абитуриентите и им пожела да откриват нови хоризонти, а днешната стъпка е първата към осъществяването на тяхната професионална реализация.

Зрелостниците бяха поздравени и за високите си постижения на националното външно оценяване, постигнати въпреки дистанционното обучение заради пандемията от COVID-19.

10 са отличните оценки по български език и литература, 15 - по английски език, като две са пълните шестици на възпитаници на училището.

“Нека си дадем ясна сметка, че отличните ви резултати станаха възможни благодарение на вашите преподаватели. Защото в условия на пандемия те бяха хората, които успяха да реорганизират учебния процес и да бъдат до вас, въпреки тежките условия през изминалата учебна година“, каза Енчо Енчев.

СУ „Васил Левски“ реализира и един от най-големите приеми в първи клас – общо осем паралелки. Предоставя се възможност за засилено изучаване на китайски и японски език, хореография, рисуване и компютърно моделиране. В следващите 3 години се предвижда и изграждането на нов корпус към училището.