200 деца участваха в финално събитие по проект на Община Русе под надслов „Богатството е… приятелство“

петък, 11 януари 2019

Деца от шест детски градини в Русе, техните родители и учители участваха във финалното събитие на проект на Община Русе BG05М2ОР001-3.001-0035 „Богатството на различията – приобщаващо образование за интелигентен растеж“, по ОП Наука и образование за интелигентен растеж 2014-2020“.

С 883 дни иновативно образование и ежедневни събития в предучилищните групи на 6 детски градини, проектът на Община Русе „Богатството на различията – приобщаващо образование за интелигентен растеж“ завършва със забележителни резултати за над 900 деца,  обхванати от проектните дейности.

Успешното завършване на проекта отбелязаха със своите родители и педагози 200 деца от предучилищните групи на ДГ „Детелина“, ДГ „Звездица“, ДГ „Русалка“, ДГ „Зора“, ДГ „Незабравка“ и ДГ „Снежанка" в почти всички пространства на MALL Русе. Под наслов „Богатството е… приятелство“ всички заедно участваха във вълнуващо финално събитие с различни жанрове и изяви. Те подредиха пъстра изложба с фотоси от най-емоционалните преживявания и атрактивни събития на проекта, в която дълго деца и родители се разпознаваха и си припомняха весели случки и съкровени моменти. Повече от час работиха над 100 сръчни ръчички в работилница за детски играчки и украшения. Децата, асистирани от своите родители, твориха с различни техники и материали и изработиха красиви произведения на приложното изкуство. Малко по-късно за пореден път стотици ръце понесоха емблематичния за проекта и 6-те детски градини 60-метров национален флаг, с който парапетите грейнаха с трикольора под звучните детски гласчета с песен за България. Специален сертификат на благодарност от проекта получи всеки тандем дете-родител за безрезервното отношение и активно участие в дейностите.

С енергичен флашмоб и много настроение завърши финалното събитие, с участието на последните 200 приятели, които създаде проектът „Богатството на различията – приобщаващо образование за интелигентен растеж“. С ежедневната активност в различни сфери на познанието и общочовешките ценности в продължение на 29 месеца над 900 децата разшириха кръгозора си, сближиха своите детски светове и отвориха нови за своите родители.

ПРЕССЪОБЩЕНИЕ