28-ото издание на „Северно сияние“ ще се проведе в Русе от 4 до 6 октомври

понеделник, 30 септември 2024

От 4 до 6 октомври Русе ще бъде домакин на Международния конкурс за млади изпълнители на българска и популярна песен „Северно сияние“. Конкурсът се провежда за 28-а поредна година и се организира от Сдружение „Северно сияние“, с подкрепата на Община Русе и Общинския младежки дом Русе. Тази година проявата е под патронажа на кмета на община Русе Пенчо Милков.

В конкурса ще вземат участие талантливи деца и младежи от цялата страна, които ще демонстрират своя певчески талант пред публика и ще бъдат оценявани от доказани и обичани професионалисти в музикалната сфера.

Събитието ще се проведе в Доходното здание и входът е свободен за всички желаещи да се насладят на изпълненията. Най-добрите участници ще бъдат наградени по време на гала концерта на 6 октомври /неделя/, който ще започне в 17:30 часа с рецитал на популярната българска певица Тони Димитрова.

Организаторите отправят покана към русенци и гостите на града да подкрепят младите таланти и да се насладят на музикалните им изпълнения.