понеделник, 30 септември 2024
Сдружение „Смело сърце“ напомня, че до ежегодния Фестивал на хора с увреждания „Светът е за всички" остават само няколко дни. Събитието ще се проведе на 7 октомври от 10 ч. в Дома на културата.
Фестивалът включва два основни панела - изложба-базар, в която ще бъдат представени картини, играчки, бижута и други ръчно изработени предмети, създадени от самите участници, и концерт с разнообразни сценични изпълнения. Целта на фестивала е да насърчи разбирането и уважението между различните общности, както и да създаде пространство за обмен на идеи и опит, в което се спазват принципите на равноправие, справедливост и уважение към различията.
За участие в изложбата-базар са записани 22 колективни участници, а в концерта – 33. Сред тях са редица сдружения - за хора с увреждания „Еквилибриум“, „Дунавско сияние“, „Воля“, „Регионална достъпност“, „Приятелска подкрепа“, „Център Динамика“, Спортен клуб „Олимп-спортът е равнопоставен“, „Кураж“ и РКО „КАРИТАС“. Съюзът на слепите в България ще участва чрез своите регионални организации в Русе и Смолян. Представители на клубовете на инвалида от Тетово и Кубрат също ще присъстват. В списъка с участници са включени русенските училища „Отец Паисий“, „Йордан Йовков“ и „Недка Иван Лазарова“, детска градина „Зора“, както и читалищата в селата Иваново и Долно Абланово. Очаква се да се включат и представители на различни центрове за подкрепа на хора със специфични потребности от градовете Русе, Разград, Добрич, Бургас, Павликени, Силистра, Велики Преслав, Борово, Сливо поле и Каспичан.
Провеждането на фестивала за шестнадесети път подчертава неговото значение за хората със специфични потребности, а събития като това се настаняват трайно в културния календар на Община Русе.
Входът за събитието е свободен.
Фестивалът „Светът е за всички“ се реализира с финансовата подкрепа на Община Русе по програма „Култура“.
За повече информация относно програмата на фестивала, интервюта с участниците или допълнителни запитвания, може да се свържете с координатора Пенка Попова на телефон 0886496772.
Русенецът Теодор Цветков с голям успех на X-Waters в Словения
неделя, 29 септември 2024
28-ото издание на „Северно сияние“ ще се проведе в Русе от 4 до 6 октомври
понеделник, 30 септември 2024
Последни Новини
Коледното надиграване идва с празничен заряд за всички любители на фолклора
петък, 05 декември 2025
В Русе започна монтажът на първите подземни контейнери за отпадъци
петък, 05 декември 2025
30 доброволци бдят за безопасността на русенци
петък, 05 декември 2025
Кметът Пенчо Милков запали светлините на Коледната елха в Русе
четвъртък, 04 декември 2025
Заместник-кметът на Русе Златомира Стефанова се срещна с католическата…
четвъртък, 04 декември 2025
Най-старите училища в Русе и Гюргево подписаха споразумение за сътрудничество
четвъртък, 04 декември 2025
Машинно метене затруднява за ден паркирането по ул. „Студентска“
сряда, 03 декември 2025
Кметът на Русе Пенчо Милков оттегли предложението за промяна на местните…
вторник, 02 декември 2025