На 7 октомври ще се проведе Фестивалът на хора с увреждания „Светът е за всички“

понеделник, 30 септември 2024

Сдружение „Смело сърце“ напомня, че до ежегодния Фестивал на хора с увреждания „Светът е за всички" остават само няколко дни. Събитието ще се проведе на 7 октомври от 10 ч. в Дома на културата.

Фестивалът включва два основни панела - изложба-базар, в която ще бъдат представени картини, играчки, бижута и други ръчно изработени предмети, създадени от самите участници, и концерт с разнообразни сценични изпълнения. Целта на фестивала е да насърчи разбирането и уважението между различните общности, както и да създаде пространство за обмен на идеи и опит, в което се спазват принципите на равноправие, справедливост и уважение към различията.

За участие в изложбата-базар са записани 22 колективни участници, а в концерта – 33. Сред тях са редица сдружения - за хора с увреждания „Еквилибриум“, „Дунавско сияние“, „Воля“, „Регионална достъпност“, „Приятелска подкрепа“, „Център Динамика“, Спортен клуб „Олимп-спортът е равнопоставен“, „Кураж“ и РКО „КАРИТАС“. Съюзът на слепите в България ще участва чрез своите регионални организации в Русе и Смолян. Представители на клубовете на инвалида от Тетово и Кубрат също ще присъстват. В списъка с участници са включени русенските училища „Отец Паисий“, „Йордан Йовков“ и „Недка Иван Лазарова“, детска градина „Зора“, както и читалищата в селата Иваново и Долно Абланово. Очаква се да се включат и представители на различни центрове за подкрепа на хора със специфични потребности от градовете Русе, Разград, Добрич, Бургас, Павликени, Силистра, Велики Преслав, Борово, Сливо поле и Каспичан.

Провеждането на фестивала за шестнадесети път подчертава неговото значение за хората със специфични потребности, а събития като това се настаняват трайно в културния календар на Община Русе.

Входът за събитието е свободен.

Фестивалът „Светът е за всички“ се реализира с финансовата подкрепа на Община Русе по програма „Култура“.

За повече информация относно програмата на фестивала, интервюта с участниците или допълнителни запитвания, може да се свържете с координатора Пенка Попова на телефон 0886496772.