360 участници във фестивала „Етноритми - бит и култура“ в с. Бъзън

понеделник, 11 юли 2022

На 10 юли на открита сцена в центъра на Бъзън се проведе IV фолклорен фестивал „Етноритми- бит и култура 2022“.

В събитието се включиха 45 самодейни фолклорни съставa и 360 участници от различни етноси от Русенска област. Те представиха богата фолклорна етно-палитра от песни, танци, носии и традиционни обичаи, както и ревю на ръчно тъкани възглавници.

„Нека празници като този се случват по-често, за да растат децата ни с чувство за принадлежност към общността и уважение към всички етноси и култури“, каза в приветствието си кметът на Русе Пенчо Милков.

Специален гост на събитието бе генералният консул на Република Турция в Бургас г-жа Селен Гюзел.

Фолклорният фестивал „Етноритми - бит и култура“ се организира от НЧ “Светлина-1927“ в партньорство с кметството на с. Бъзън и с финансовата подкрепа на програма „Култура“ на Община Русе.