4 нови автомобила за социални услуги в Русе

четвъртък, 08 юни 2023

В Дом „Възраждане“ получиха бус с платформа за колички

Четири нови автомобила бяха доставени днес за изпълнение на различни социални дейности и услуги в община Русе.

Два от тях ще бъдат използвани от служителите на социалния патронаж, които ежедневно осигуряват храна на хора в неравностойно положение.

Осигурено е превозно средство и за пренасяне на спални комплекти от обществената пералня към социални институции, а нов бус ще се ползва от възрастните хора в Дом „Възраждане“. Той е с капацитет 8+1 места и разполага с платформа за инвалидни колички. Това е първият собствен автомобил за дома, който ще улесни транспортирането на възрастните хора, включително с двигателни затруднения.

Всеки от автомобилите са с 5,7/100 разход на гориво, категория Euro 6 и Adblue система за постигане на по-чисти емисии.