сряда, 13 юни 2018
В резултат на изпълнението на проектите „Интегрирана система за градски транспорт на град Русе – етап 2“ и „Реконструкция и рехабилитация на пешеходна среда и изграждане на зони за обществен отдих“, ще бъдат премахнати 173 дървета, ще бъдат преместени 17 и ще се засадят нови 458 дървета.
По четирите улици, които свързват главната улица „Александровска“ с Кея – „Райко Даскалов“, „Църковна независимост“, „Славянска“ и „Баба Тонка“, ще бъдат премахнати 92 дървета, като на тяхно място ще има 115 нови. Близо 8 пъти ще се увеличи дървесната растителност на Кея, където отстранените дървета ще са само 23, а на тяхно място са предвидени 176 нови. В частта, която се рехабилитира в Парка на младежта, няма да бъдат премахвани дървета, а ще бъдат засадени 32 нови.
По бул. „Придунавски“ определените за премахване дървета са 20 броя, 17 ще бъдат преместени, а 51 ще са новозасадените.
38 дървета ще бъдат отстранени по улиците „Шипка“ и „Чипровци“ в кв. „Родина“, като на тяхно място ще има 84 нови.
Успоредно с това се почистват и саморасли дървета, най-вече от скатовете на бул. „Придунавски“.
Зам.-кметът по устройство на територията инж. Димитър Наков увери, че практиката е към всяко едно дърво, определено за премахване, да се подхожда индивидуално и ако има възможност, то се запазва.
Дейностите по обектите от двата проекта се изпълняват по график, като срокът за изпълнение на „Интегрирана система за градски транспорт на град Русе – етап 2“ е 48 месеца, считано от 05.01.2017 г., а на „Реконструкция и рехабилитация на пешеходна среда и изграждане на зони за обществен отдих“ – 30 месеца, считано от 12.12.2016 г.
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков отличи две ученички със сертификати за успешно проведен…
петък, 31 юли 2026
Русе отдаде почит към подвига на Стефан Караджа
четвъртък, 30 юли 2026
„Академия за родители“ към Община Русе събра бъдещи и настоящи родители…
четвъртък, 30 юли 2026
Започва набирането на предложения за проекта на бюджет на Община Русе…
четвъртък, 30 юли 2026
Национален фонд „Култура“ обявява отварянето на програма „Дебюти“ 2026…
четвъртък, 30 юли 2026
Община Русе представи резултатите от проект в рамките на инициативата…
четвъртък, 30 юли 2026
Проект на Сдружение „Модерен свят“ съхранява църковното наследство на…
сряда, 29 юли 2026
Русе става сцена на създаването на най-голямата българска рокля
вторник, 28 юли 2026