8 кандидати участват в новата обществена поръчка за доставка на нови тролейбуси

четвъртък, 26 август 2021

8 фирми се състезават в подновената обществена поръчка за доставка на тролеи в Русе. Офертите им бяха отворени вчера и работата на комисията по оценка на кандидатите вече започна.

Възложител на поръчката е общинското предприятие „Общински автотранспорт“, като основната цел е обновяване на автопарка на предприятието с нови електрически превозни средства, които да са в услуга на пътуващите и околната среда.

Припомняме, че при първото стартиране на процедура през 2019 година се явиха само двама участници, а след разширяването на условията през 2020 година – 5.

Всяка от процедурите по възлагане на обществена поръчка в Община Русе е общодостъпна за гражданите и фирмите и протича изцяло в електронна среда за максимална прозрачност. Кметът и неговия екип приветстват и ще продължават да стимулират участието на максимален брой фирми в процедурите за разходване на публични средства, което да гарантира конкуренцията с цел постигане на оптимален баланс между качество и цена на предлаганата услуга.