Собствениците на 40 изоставени автомобила в Русе имат краен срок за преместването им от градските улици

четвъртък, 26 август 2021

Община Русе приканва собствениците на 40 излезли от употреба моторни превозни средства, на които на 25 август бе сложен стикер с предписание, да ги преместят до 7 септември от градските улици, паркинги и тротоари.

Съгласно промените в общинската Наредба 15 автомобилите с незаверен знак за технически преглед не трябва да престояват на терени общинска или държавна собственост. Получилите предписание следва да бъдат отстранени от терена в 14 дневен срок. Ако срокът не бъде спазен, колата ще бъде принудително преместена с паяк на паркинга  за  излезли  от  употреба  МПС на бул. „Тутракан“ №23 в Русе. Собствениците, които потърсят автомобилите си в тримесечен срок, ще трябва да заплатят 4 лв. такса за ден престой и 30 лв. за репатриране.

Ако след това се установи, че превозното средство отново е на място общинска или държавна собственост, автомобилът ще бъде предаден за разкомплектоване и не подлежи на връщане, а санкцията е в двоен размер.

Пълния списък на автомобилите, които до 7 септември следва да бъдат преместени, ще откриете тук.