Нова детска площадка в Младежкия парк радва русенци

сряда, 25 август 2021

Нова площадка за игра радва русенските деца и техните родители. Съоръжението се намира в Парка на младежта до ресторант „Баба Яга“ и е изградено със средства от бюджета на Община Русе.

Премахнати бяха старите съоръжения, неотговарящи на изискванията за безопасна игра, и на тяхно място са разположени уреди, съобразени с Българския държавен стандарт. Положени са градински бордюри и настилка от тротоарни плочи, която е и ударопоглъщаща, а всички използвани строителни материали и изделия са от негорими продукти. Новите съоръжения - кон с каляска, ретро кола, пързалка, двойна люлка и пясъчник във формата на ябълка, са много атрактивни и това прави площадката една от най-посещаваните в Парка на младежта.

Помислено е и за хората с увреждания, като е осигурен достъпен маршрут за тях.

Припомняме, че с финансиране на Община Русе за последните месеци в града бяха изградени нови детски площадки до бл. „Титов“ и бл. „Ясен“ в жк. „Здравец - Изток“, бл. „403“ в кв. „Чародейка“ и бл. „5“ в жк. „ЦЮР“.