8 учители от област Русе бяха наградени с почетното отличие „Неофит Рилски“ на МОН

сряда, 31 май 2023

Днес на тържествена церемония в зала „Свети Георги“ бяха връчени почетните отличия „Неофит Рилски“ на Министерството на образованието и науката. 8 педагози от област Русе бяха удостоени с наградата, която се присъжда на изявени учители и директори на детски градини, училища и обслужващи звена в сферата на образованието.

Отличията бяха връчени от областния управител на Русе Анатоли Станев и началника на РУО – Русе д-р Росица Георгиева.

„Днешната ни успешна работа с децата води до техните по-високи резултати в утрешния ден“, каза заместник-кметът на Русе Енчо Енчев. Той изказа благодарност за дългогодишното партньорство между образователните институции.

Областният управител увери, че държавата ще продължава да работи за реализацията на различни образователни инициативи и осигуряването на качествено и достъпно обучение за всички ученици.

Ето и наградените с почетното отличие „Неофит Рилски“:

1.       Росица Петрова Хальова – гл. учител в СУ „Васил Левски“ – Русе;

2.      Полина Христова Лъвчиева – Първанова – учител по англ. език в ОУ „Иван Вазов“ - Русе;

3.      Ирена Петрова Минчева – директор на ДГ „Слънце“ – Русе;

4.      Илиян Спасов Караджов – ст. учител по математика и информационни технологии в ОУ „Иван Вазов“ - Русе;

5.      Ивелина Атанасова Георгиева – директор на ПГРКК, гр. Русе;

6.      Десислава Бориславова Йорданова – директор на ДГ „Синчец“ – Русе;

7.      Боряна Миткова Кюркчиева – ст. учител по пиано, НУИ – Русе;

8.      Александър Великов Джеков – директор на НУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Бяла.

На церемонията присъстваха още заместник-областният управител Детелина Ачева, председателят на Общински съвет – Русе Иво Пазарджиев, председателят на Общински съвет – Бяла Мариан Антонов, учители, директори и представители на учителските синдикати и работодателските организации в сферата на предучилищното и училищно образованието.

Ученици от НУИ „Проф. В. Стоянов“ представиха свои изпълнения.

Oтличието е учредено през 1996 година и по традиция се връчва в дните около един от най-обичаните български празници – 24 май.