Бабинден отпразнуваха в Русенския АГ комплекс и в УМБАЛ "Медика Русе"

неделя, 21 януари 2018

Днес, в русенския Акушеро-гинекологичен комплекс, отпразнуваха Деня на родилната помощ – Бабинден. На тържеството присъстваха народният представител Пенчо Милков, областният управител на Област Русе Галин Григоров, началникът на отдел „Обществено здраве“ в Община Русе Катя Петрова, председателят на ОбС-Русе чл.-кор. проф. д.т.н. Христо Белоев, ректорът на РУ „Ангел Кънчев” проф. д-р Велизара Пенчева, изпълнителният директор на УМБАЛ „Канев“ АД д-р Иван Стоянов, началникът на отделение „Акушерство и Гинекология“ към УМБАЛ „Канев“ АД д-р Георги Хубчев и др. По традиция старшата акушерка Галя Добрикова изми ръцете на д-р Хубчев. „Всеки ваш работен ден се превръща в ярък спомен, изпълнен с искрена благодарност и дълбоко уважение в съзнанието на хиляди родители, сбъднали, с ваша помощ, своята мечта да имат дете. Бъдете здрави и все така отзивчиви и отдадени на своето призвание“, пожела кметът Пламен Стоилов в поздравителния адрес, поднесен от г-жа Катя Петрова на началника на АГ комплекса при УМБАЛ – Русе д-р Георги Хубчев. По установената от години традиция, тя връчи също букет, кърпа и сапун на старшата акушерка. През 2017 година са родени 757 момченца и 661 момиченца, 30 двойки близнаци.

По-късно днес, тържеството се проведе и в отделението по Акушерство с дейност по Неонатология към УМБАЛ „Медика Русе“, където присъстваха народните представители Светлана Ангелова и Пенчо Милков, областният управител на Област Русе Галин Григоров, зам.-кметът по хуманитарни дейности в Община Русе Иван Григоров, председателят на ОбС – Русе чл.-кор. проф. д.т.н. Христо Белоев, д-р Теодора Константинова, рекоторът на РУ „Ангел Кънчев” проф. д-р Велизара Пенчева, управителят на лечебни заведения „Медика” доц. д-р Кирил Панайотов и д-р Александър Рудницки - специалист в отделението. През годината в отделението са родени 63 момченца и 44 момиченца, две двойки близнаци. Екипът на отделението се състои от 9 лекари (акушер-гинеколози, нежнотолози и педиатри), 8 акушерки и 5 медицински сестри. Присъстващите отправиха пожелания за здраве на екипа и много новородени.