Балетна школа ''Инфанти'' при Народно читалище ''Захари Стоянов – 1937'' с куп награди

вторник, 14 юни 2016

С много награди и отличия ни зарадваха отново малките грации от  Балетна школа „Инфанти” с ръководител  Снежана Байчева. Те взеха участие в Десетия  международен танцов фестивал  „Вълшебен свят”   /10-12  юни 2016 / в гр. Хасково в стил „Класически балет”, където представиха както нашето читалище, така и град Русе.

При соловите изпълнения  във възрастова категория „деца” - Ая Ахмедова  бе класирана на второ място, а във възрастова група „мини”  - Лидя Исмаилова  се класира на трето място.

При дуетите Рая Маринова и Цвета Иванова завоюва първо място във възрастова категория „деца”, второ място получиха Анелия Иванова и Лидя Исмаилова  в категория „мини”, а Александра Любенова и Ая Ахмедова в категория „юноши” също завоюваха второ място. На трето място бе класирано триото  Александра, Ая  и Рая за танц из балета „Баядерка”.

Александра Любенова, Анелия Иванова, Ая Ахмедова, Рая Маринова и Цвета Иванова бяха отличени с първо място и купа за изпълнение на танца „Кода от балета „Пахита” и с второ място за „Танц  с шалове” във възрастова група  „деца”, а   най-малките ни балерини  Рая Мавродинова, Емилия   Недева, Борислава Беджева  и Анабел Сарачева се класираха на трето място с танц из балета „Баядерка” във възрастова група „мини”.

За цялостното представяне  на школата във фестивала  в стил „Класически балет” г-жа Снежана  Байчева  бе отличена с наградата „GRAND PRIX”.

Завръщайки се доста изморени, но доволни от представянето си, децата продължават усилено да  танцуват, защото им предстои Годишен концерт във връзка с приключване на учебната година, който ще се състои на 19.06.2016 г. /неделя/, от 17 часа, в залата на Военен клуб – Русе.