БДЖ осигури директен влак между Русе и Пловдив, ще се движи от днес

понеделник, 15 юли 2024

Снимка: bdz.bg

БДЖ осигури движението на директен влак по направлението Русе - Пловдив - Русе, след като от днес бързият влак от Горна Оряховица за Пловдив и от Пловдив за Горна Оряховица ще се движи от и до гара Русе разпределителна, съобщиха от дружеството. С тази промяна БДЖ осигурява удобен директен превоз между Северна и Южна България и по-конкретно между областните центрове Русе, Велико Търново и Пловдив, курортните градове Трявна, Павел баня, Карлово, Баня и Казанлък. Влаковете имат удобни връзки от и за областния център Габрово.

След въведените подобрения бързият влак № 4631 от Русе разпределителна до Пловдив ще заминава от гара Русе разпределителна в 04:40 ч. и ще пристига в гара Филипово в 11:40 ч. В обратното направление бързият влак № 4632 от Пловдив до Русе разпределителна ще тръгва от гара Филипово в 16:10 ч. и ще пристига в гара Русе разпределителна в 23:19 ч.

Поради ремонтните дейности в гара Пловдив влакът се движи временно с крайна и начална гара Филипово, като се очаква до края на летния сезон да пътува от и до централна гара Пловдив.

Клиентите на БДЖ могат да се информират за разписаниeто на влаковете от електронния пътеводител на официалната страница на дружеството (www.bdz.bg), от служителите на билетните каси и гишетата „Информация”, както и на националния информационен телефон 02/931 11 11.