Пропускане до съдържанието на страницата

Белгийски лектори обучават в Русе български психиатри и ресурсни учители за работа с деца

четвъртък, 06 март 2014

За втора поредна година Общинската социална услуга Център за социална рехабилитация и интеграция за деца с психични проблеми, предоставен за управление на Сдружение „Дете и пространство“, ще бъде домакин на модул от клиничната лаборатория „Детето и неговите симптоми”.

На база доброто партньорството между Община Русе, Сдружение „Дете и пространство“ и катедра „Обществено здраве и социални дейности” към Русенски университет и с финансовата подкрепа на Център за психично здраве – Русе – ЕООД, в периода 7-9 март, в Русе ще се проведе поредния семинар и модул на програмата „Детето и неговите симптоми” по темата на новата учебна година „Смущенията в социалната връзка у детето”.

На 7 март (петък) ще се състои обучение, с гост-лектор Доминик Холвут - психоаналитик от Белгия. То ще се проведе  в зала „Култура”, ул. „Цариброд” №3, начало - 9.30ч.

На 8 и 9 март (събота и неделя), ще се състои обучителен модул на клиничната лаборатория „Детето и неговите симптоми” с гост-лектор Вероник Мариаж –психоаналитик от Белгия. Той ще се проведе в Аула 1 на катедра „Обществено здраве и социални дейности” към Русенски университет, ул. „Александровска” №97, начало – 9.00ч.

Обучителната програма „Детето и неговите симптоми” се провежда в България от 2005 година и е пряк наследник на програмата „Да растеш без родители”, в която от 1999 година са включени интердисциплинарните екипи на всички 32 дома за медико-социални грижи в страната. Тя се реализирана със съдействието на Министерството на здравеопазването, „Лекари на света”, Интердисциплинарен център за детето (CIEN), Франция, Френския културен институт. В резултат на това, в страната е изградена  мрежа от професионалисти, които имат натрупан опит в работата с деца в риск и техните семейства. Идеята е този проект да продължи, като се отвори пространство за професионални срещи на хората, които се грижат за деца с увреждания в нашата страна.

В програмата „Детето и неговите симптоми”, в периода 2005 – 2009 година, са включени 237 професионалисти от домовете за деца и младежи с увреждания, от екипи на дневни и ресурсни центрове за деца с увреждания, от специализирани детски градини и от отдели за закрила на детето. Текстовете от експозетата на обучителите и представените случаи са публикувани в сборниците „Детето и неговите симптоми”, 2007 и „Да научим езика на детето”, 2009. От юни 2009 година, след приключване на мисията на „Лекари на света” в България и десет годишното партньорство с Интердисциплинарния център за детето, уникалната за България обучителна програма продължава с организационното съдействие на Сдружение „Дете и пространство” и новосъздаденото професионално сътрудничество с Медико-педагогически институт Куртил – Белгия.

виж всички >

Абонирайте се за нашия бюлетин

Банер - Интегрирана система за градски транспорт Банер - Реконструиране и рехабилитация на пешеходната зона Банер - Ремонт на пет общински учебни заведенияБанер - Наука и образование за интелигентен растеж

Преброяване 2021 година Съвет за електронни медии Областен информационен център Аз и градът

Българо-швейцарска програма за сътрудничество Програма енергийна ефективност Balanced European Conservation Approach Реки на времето

Ремонт, прилагане на мерки за енергийна ефективност Изграждане на социални жилища Innterreg Life

Life Организация за управление на дунавски туристически район Външни аварийни планове на предприятията с опасни производства Пиц Русе Пиц Русе

https://www.livechatalternative.com/