петък, 22 юли 2022
14 различни спорта и разнообразни образователни ателиета, работилници и летни академии очакват децата на Русе през юли и август.
Спортните клубове отварят врати за безплатни часове за ученици, като предлагат занимания по бокс, скачане на батут, футбол, стрелба с лък, борба, лека атлетика, волейбол, джудо, самбо, баскетбол, тенис на корт, тенис на маса, вдигане на тежести и текбол. Всеки клуб е с индивидуален график, като пълната информация е достъпна тук.
Забавления има и за най-любознателните. Богата програма са подготвили от Регионалната библиотека „Любен Каравелов“, Регионалния исторически музей, Общинския младежки дом, Общинския център за култура и изкуство, Група за театър „Камила“, Фондация „Колективът“ и различни сдружения. Техните активности вижте тук.
Лятна академия организира и екипът на Превантивно-информационния център. Тази година фокусът на организаторите е децата и младежите да придобият умения за планиране на цели както в краткосрочен, така и в дългосрочен план, като организират посещения на място и наблюдение на работата на различни професии. Предвидени са още спортни занимания, с които да се стимулира креативното мислене и избор на полезни дейности в свободното време. В планираните дейности са и посещения в музеи, при които участниците ще се запознаят с интересни моменти от историята на родния край. Планираните дейности ще откриете тук.
Атрактивни концерти в летния фестивал „Сцена под звездите“
петък, 22 юли 2022
Последни Новини
Пенчо Милков се срещна с журито на Международния конкурс за млади оперни…
вторник, 25 август 2026
НИМХ предупреждава за гръмотевични бури, краткотрайни валежи и градушки…
понеделник, 24 август 2026
Продължават дейности по косене на тревните площи в Русе от общинските…
понеделник, 24 август 2026
Петър Стоянов спечели в Русе първата за България европейска купа във водомоторния…
понеделник, 24 август 2026
Децата на Русе с най много отличия в турнира „Александър Русев“
неделя, 23 август 2026
26 състезатели демонстрираха прецизност и техника на Републиканското първенство…
неделя, 23 август 2026
Започна Държавното първенство по акватлон с над 160 участници
събота, 22 август 2026
Ара Маликян ще представи „Intruso“ пред русенската публика на 10 октомври
събота, 22 август 2026