До 22 август неправителствени организации могат да кандидатстват за безвъзмездно предоставяне на павилион на Коледния базар

петък, 22 юли 2022

Започна подготовката на Коледен базар 2022-2023 г., организиран ежегодно от Община Русе.

Тази година той ще се проведе от 28 ноември до 3 януари включително.

В него са предвидени 22 павилиона за търговска дейност и четири,  които традиционно се предоставят за безвъзмездно ползване на организации с нестопанска цел след решение на Общински съвет.

Срокът за подаване на заявления от НПО за безвъзмездно предоставяне е до 22 август, предвид необходимостта от изготвяне на предложение до Общински съвет за септемврийска сесия.

Необходимо е всяка организация, която подаде заявление, да посочи и период на своята благотворителна кампания, за който желае да ползва павилион на базара. Всички заявления ще се разглеждат по реда на тяхното постъпване. При подадени по-голям брой заявления от предвидения брой къщички за предоставяне, ползването им ще става по предварително утвърден график.

Желаещите могат да внесат заявленията си в Центъра за административно обслужване на клиенти в централната сграда на Община Русе на пл. „Свобода“ № 6.