Богатата програма на „Мартенски музикални дни“ продължава и през уикенда

петък, 18 март 2022

„Мартенски музикални дни“ продължават своята впечатляваща серия на 18 март (петък) с участието на флейтовия Квартет „Flautissimo“ и арфистката Весела Тричкова. В концертната програма на вечерта те са включили творби от Л. Делиб, Й. Боца, М. Турние, К. Макмайкъл, Р. Гийо и А. Вилолдо.

На 19 март (събота) е концертът на Софийската филхармония с диригент Вахан Мардиросян и солист – цигуларят Светлин Русев. Двамата световноизвестни музиканти ще изпълнят творби от П. И. Чайковски, Е. Корнголд и А. Скрябин.

Наситената концертна програма на 20 март (неделя) предлага на ценителите на класическата музика три събития. Сред дебютантите на фестивалния подиум в Русе са и младите лауреати на 13-ия Международен конкурс „Франц Шуберт“ през 2021 г. Гала-концертът с тяхно участие е от 11 ч. в зала „Европа“ на Доходното здание.

От 17 ч. в зала „Филхармония“ е концертът „От България до Аржентина“ с участието на звездния тенор Хосе Кура и сопраното Цветелина Василева. В програмата ще бъдат изпълнени песни от български и аржентински автори.

Концертът на прочутия Литовски камерен оркестър с участието на  виртуозния руски цигулар и диригент Сергей Крилов е същия ден от 19:30 ч. в Доходното здание и обещава едно истинско музикално пиршество с популярни инструментални пиеси на А. Дворжак, П. Сарасате и К. Сен-Санс.

„Мартенски музикални дни“ през 2022 г. се организира от Община Русе, под патронажа на Министерството на културата.

Основни партньори на Община Русе за провеждането на МФ „Мартенски музикални дни“: Държавна опера Русе, НУИ „Проф. В. Стоянов“, РБ „Л. Каравелов“, Русенска художествена галерия, ОП „Русе Арт“ .

Основни медийни партньори: БТА, БНР, БНТ, Live7 TV, Радио Русе и всички русенски печатни и електронни медии.

Спонсори: А1, ОББ АД, Овъргаз АД, Булмаркет DM ЕООД, Гамаконсулт ЕООД, Дунавтурс АД, Хотел Дунав плаза, Линамар Лайт Метълс ЕООД, Хотел Сплендид, Общински пазари ЕООД, Нордплан ООД, Дунарит АД, ВиК ООД, БТБ България АД, Мегахим АД, Винарска изба „Райнов“, Водица Ботълинг ЕООД.

Програма на фестивала: https://www.marchmusicdays.eu

Билети: каса Опера и www.eventim.bg