Четвъртото издание на Арт салон "Любов и вино" 2018 стартира с фотоизложба

петък, 02 февруари 2018

Днес, във фоайето на Доходно здание, се състоя официалното откриване на Четвъртото издание на Арт салон „Любов и вино“ 2018. Тази година събитията стартираха с фотоизложба на Евгени Станимиров, наречена „Река Дунав – Перлата на Русе“.

Изложбата беше официално открита от директора на ОП „Русе арт“ Мариан Савов. Присъстваха още председателят на Общински съвет – Русе чл.-кор. проф. д.т.н Христо Белоев, културни дейци и гости. Г-н Савов връчи поздравителен адрес на Евгени Станимиров от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов. „Гордея се, че хора като Вас, прославят града ни и допринасят за културното му наследство, с изключителен талант и професионализъм“, се казва в адреса от русенския градоначалник. Поздравителен адрес изпрати и областният управител на Област Русе Галин Григоров.

В тазгодишното четвърто издание на Арт салона гражданите и гостите на град Русе ще имат възможност да посетят разнообразието от филми, концерти, изложби и театрални постановки, включени в програмата. Нововъведение тази година са и презентациите и дегустации на русенски вина. В Арт салон „Любов и вино“ 2018 са включени 23 събития, започвайки с днешната изложба и приключвайки с представяне на новия албум на Диана Експрес - „Усмивката“ на 23 февруари.

Организатори са Община Русе, ОП "Русе арт", Клуб на дейците на културата, Драматичен театър "Сава Огнянов" и Държавна опера – Русе.