Чл.-кор. проф. д.т.н Христо Белоев всъпи в длъжност като ректор на РУ "Ангел Кънчев"

сряда, 21 февруари 2018

Днес, в Заседателната зала на РУ „Ангел Кънчев“, се състоя церемонията по официалното встъпване в длъжност на чл.-кор. проф. Христо Белоев, който бе избран за ректор на висшето учебно заведение. Единственият кандидат за ректорския пост – чл.-кор. проф. Христо Белоев бе номиниран от седемнадесет катедри, пет факултета, трите филиала (в Силистра, Разград и Видин) и Студентския съвет. Той ще ръководи институцията до края на мандата през 2019 година.

На официалната церемония по предаването на символичния ключ на Русенския университет присъстваха зам.-кметът по устройство на територията в Община Русе инж. Димитър Наков, заместник областният управител г-н Валентин Колев, членове на академичното ръководство и медии.

Инж. Наков връчи картина с изглед от Русе и поздравителен адрес от името на кмета на Общината Пламен Стоилов и пожела много успешно реализирани проекти на новия ректор на РУ „Ангел Кънчев“.