сряда, 12 август 2020
14 рок и метъл групи ще вземат участие в 12-тото издание на Грийн рок фест. Фестивалът ще се проведе на 12 и 13 септември от 18 часа на пл. „Свобода“. Специален гост във втория ден на фестивала ще бъде една от легендите на българския рок, група D2 и Дичо с проекта си "D2 Acoustic Greatest Hits 20" . В продължение на час и половина ще прозвучат едни от най-популярните хитове на групата, сред които „Ледено момиче“, „Сто години“, „Две следи“, „Аз и ти“. В два последователни дни на русенска сцена ще се изявят L.S.D.D. – Варна, Bendida – София, Roadwire – Враца, The Strangers – Пловдив, FORGOT THE TEN-Шумен, Star Crystal – Украйна. Първата вечер ще приключи с концерт на една от най-интересните български групи с модерно звучене, Saint Electric. Местната рок общност ще бъде представена на Грийн рок фест от русенските групи „Пердах“, Hammer Dance, Artificial Comet, Uninvited, MIG 21 и The Rock .
Събитието се организира по инициатива на Община Русе, Фондация „Русе – град на свободния дух“, Сдружение „Грийн рок фест“, със съдействието на, „Общински пазари“ ЕООД, „ВИТТЕ Аутомотив България“ ЕООД, „В и К“ ООД - Русе „Дунарит“ АД и други представители на бизнеса.
Като съпътстващи събития в рамките на фестивала са предвидени майсторски класове по китара, водени от Мирослав Иванов и Митко Кърнев, изложба на фотографа Петър Стаменков, както и художествено рисуване на лица.
При провеждането на събитието ще бъдат спазвани всички противоепидемични мерки, регламентирани от Министерство на здравеопазването, както и препоръките на Регионалната здравна инспекция в Русе.
Грийн рок фест стартира през 2009 година и от тогава до сега е едно от значимите събития в Русе. Идеята на фестивала е да даде шанс на групи в началото на тяхната кариера да покажат музиката си, да свирят на една сцена с родни и световни звезди, да намерят приятели, да пазят природата. Мотото му е "Нека запазим природата си зелена!".
Кметът на Община Русе огледа наскоро завършени улични ремонти
сряда, 12 август 2020
Последни Новини
В Русе почетоха делото на Кирил и Методий с общоградско четене на Библията
събота, 23 май 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 22 май 2026
Пенчо Милков отличи 39 изявени ученици в навечерието на 24 май
петък, 22 май 2026
Кметът Пенчо Милков и областният управител Любомир Владимиров обсъдиха…
петък, 22 май 2026
Писателката Есфир Алхазова представя тази вечер книгата си „Приказки“…
петък, 22 май 2026
Кметът Пенчо Милков свика първия щаб за пожарна безопасност в община Русе
петък, 22 май 2026
Изявени творци, преподаватели и културни дейци бяха отличени с Награда…
четвъртък, 21 май 2026
„Русчуклийче“ накара света да танцува право хоро
четвъртък, 21 май 2026