Кметът на Община Русе огледа наскоро завършени улични ремонти

сряда, 12 август 2020

Кметът на Община Русе Пенчо Милков  направи оглед на няколко новоремонтирани участъка по русенски улици заедно с директора на ОП „Комунални дейности“ Митко Чокоев. Това са улиците „Тракция“ и „ТЕЦ“, на които се намират големи русенски предприятия и се ползват ежедневно от голям брой работници и граждани.

Огледани бяха и ремонтните дейности по алея „Роза“, разделяща Парка на младежта от р. Дунав под Белодробната болница в града, чието състояние беше изключително компрометирано.

Пенчо Милков огледа и състоянието на паркинга на блок „Българка“ в кв. „Родина“ и паркинга пред блок „Борислав“ в кв. „Възраждане“, които също бяха изцяло реновирани през последния месец.

До края на годината още 13 улици в Русе ще бъдат изцяло асфалтирани, а на други ще бъдат извършени частични наложителни ремонти. По време на обхода си Пенчо Милков забеляза и различни проблеми в града и разпореди допълнително почистване на клони, пречещи на видимостта към светофари в града.