"Да изчистим България заедно" събра дестки русенци

събота, 16 септември 2017

Тази сутрин десетки русенци се събраха в Парка на младежта и Парка на възрожденците, за да се включат в кампанията на bTV Media Group „Да изчистим България заедно“. Към Деня на голямото почистване в Русе се присъединиха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, заместник-кметът по комунални дейности Наталия Кръстева, над 150 служители на Община Русе, изпълнителният директор на „ЕКОПАК България“ Тодор Бургуджиев, малки и големи граждани, като бяха събрани близо 50 чувала с отпадъци.

Кампанията „Да изчистим България заедно” е най-мащабната доброволческа инициатива у нас, която цели да изгради обществена чувствителност по въпросите, свързани с опазването на околната среда и да направи България чиста в дългосрочен план. Над 2500 бизнес организации от всички сектори на икономиката, всички 28 областни администрации и 265 общини, президентската институция и няколко министерства се включват традиционно всяка година. Над 1 350 500 доброволци, въоръжени с ръкавици и чували, са чистили България от началото на кампанията до сега. По данни на екоминистерството, в рамките „Да изчистим България заедно“ от 2012 година насам те са успели да съберат 82 000 тона отпадъци и да премахнат над 7 300 сметища от лицето на България.