Вокалът на американските легенди Steelheart и култовите "Тангра" тази вечер забиват в Русе

петък, 15 септември 2017

Днес, точно преди началото на „Грийн рок фест“ 2017, се проведе пресконференция, на която присъстваха заместник-кметът по европейско развитие д-р Страхил Карапчански, фронтменът на една от  емблематичните за американския рок групи – „Steelheart“ Миленко Матиевич, Срджан Бранкович /„Alogia“/, Аура Данчиулеско /„Scarlet Aura“/, Константин Марков /„Тангра“/, управителят на Сдружение „Грийн рок фест“ Мария Атанасова, директорът на дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова, изпълнителният директор на Фондация „Русе – град на свободния дух“ Елена Минкова.

Миленко Матиевич пристигна в Русе като специален гост на деветото издание на „Грийн рок фест“ и сподели, че за него е чест да се срещне с русенската публика, а д-р Карапчански заяви: „С всяка следваща година нивото на фестивала е все по-високо, добива по-голяма разпознаваемост и се превърна в посланик, който обединява световни звезди, любителски и младежки групи.“

„Русе ще остане винаги в нашите сърца и нямаме търпение да се върнем отново тук“, сподели Аура Данчиулеско, а Константин Марков определи група „Тангра“ като носител на свободния дух, също като град Русе, в който е бил основан един от първите фен клубове на групата.

На сцената пред Общината тази вечер ще се изявят култовата група „Тангра“ - Константин Марков, Станислав Сланев – Стенли, Йордан Ганчев и гост - музикантите Иво Чалъков и Стефан Попов от „Гравити Ко“.  „Тангра“ идва с нова енергия и специална концертна програма, в която ще представи най-големите и най-обичаните си хитове от създаването на групата до днес. На сцената ще излязат още групите „Alogia” /Сърбия/, „Scarlet Aura“ /Румъния/, „Born For Vengeance“ /Русе/, „Gunpowder“ /Русе/ и „River Trolls“ /Силистра/.

**

„Steelheart“ добиват популярност в началото на 90-те години заради невероятния гласов диапазон на Мили, който се превръща в сърцето и душата на групата. С неговия глас са прозвучали хитове като „She’s gone”, „For Your Love”, „Late For The Party” и други песни от албумите на „Стилхарт“, станали бързо платинени и донесли слава на бандата по целия музикален свят. Миленко Матиевич е България за първи път и то в Русе.

Събитието се организира по инициатива на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и Сдружение „Грийн рок фест“, със съдействието на Община Русе, „Общински пазари“ ЕООД, „Витте Аутомотив България“ ЕООД, „МБМ Металуърк“ ООД, Нотариус Светлозар Стоилов от Шумен, Шлагер радио, Радио 1 рок, Радио „Тангра“, Делта ТВ и ТВН.