Дария Стефанова от Вокална група „Приста“ завладя сцената в Алмати, Казахстан

вторник, 13 юни 2023

Дария Стефанова от Вокална група „Приста“ към Общински младежки дом Русе, с ръководител Доротея Бальовска, спечели първо място на XXV юбилеен Международен конкурс на детското творчество “Бозторгай”.

Събитието се проведе в периода 1-6 юни в Алмати, Казахстан. Дария се състезава в най-многобройната възрастова група при поп вокалистите и съгласно регламента изпълни две песни – българска и чужда по избор. Високият брой точки от двете изпълнения, дадени от международното жури, я нареди на първо място заедно с представителка на Казахстан. Международният конкурс “Бозторгай“ е най-престижният конкурс за детско творчество в Казахстан, който по традиция привлича млади таланти от много страни на Азия и Европа. Провежда се в няколко направления – поп-вокал, танцово изкуство, народно пеене и народни инструменти. Тази година участниците бяха около 1200 души от Армения, България, Киргизстан, Китай, Литва, Русия, Таджикистан, Узбекистан и от всички области на Казахстан.