Ден на толерантността в детска градина "Снежанка"

четвъртък, 15 ноември 2018

В детска градина "Снежанка" бе открит клуб за взаимопомощ на родителите на деца със специални образователни потребности (СОП). Събитието бе посветено на деня на толерантността - 16 ноември, и след проведена десетдневка на креативността в толерантното взаимодействие. Присъстваха родители, педагози и гости - Милена Георгиева - старши експерт по приобщаващо образование, доц. Соня Георгиева - преподавател в РУ "Ангел Кънчев", Милена Иванова - Директор РЦППО, Виржиния Пехова - старши експерт ОСО.

На срещата педагози споделиха добри практики и трудности, които срещат в работата си с децата. Родителите също имаха възможност да изкажат мнения и впечатления. Г-жа Пехова ги увери, че имат пълната подкрепа на институциите. В края на срещата, доц. Соня Георгиева разигра интерактивна игра, в която се включиха педагози, родители и гости.