Деца и родители се включиха в забавна спартакиада

понеделник, 17 октомври 2016

„Забавна спартакиада“, организирана от детска градина „Червената шапчица“, се проведе в зала „Дунав“ в Русе. Събитието на детското заведение се реализира по проект,финансиран от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и BH – социален проект на Еконт, в рамките на кампанията „Русе – Европейски град на спорта 2016“.

В забавните щафетни игри взеха участие пет отбора от ДГ „Червената шапчица“ от деца и родители и по един отбор от детските градини „Снежанка“, „Звездица“ и „Детелина“. Мажоретният състав на ДГ „Червената шапчица”,с ръководител Виктория Кънева, поддържаше спортния дух на състезателите с изпълненията си.

Идеята на спартакиадата е всеки да се забавлява, спортувайки с мама или татко. В края на състезанието всички деца бяха наградени с медал и грамота.

Проектът има за цел да стимулира участието в масови спортни прояви, да популяризира спорта сред деца и родители и да ги мотивира да водят активен и здравословен начин на живот.