Деца от шест детски градини участваха в 20-та Международна нощ на прилепите

понеделник, 10 октомври 2016

Нестандартни образователни дейности за деца от предучилищните групи на детските градини в проект "Богатството на радличията - приобщаващо образование за интелигентен растеж", който Община Русе изпълнява по оперативна програма "Наука и образование за интелигентен растеж 2104-2020"

Двадесетата международна нощ на прилепите в Русе стана повод за нови знания и вълнуващи преживявания за над 150 деца и техните родители, които участваха във всички етапи на събитието, включено в плана за нестандартните образователни дейности по проекта на Община Русе BG05М2ОР001-3.001 - 0035  „Богатството на различията – приобщаващо образование за интелигентен растеж“, по ОП НОИР. На кратка интерактивна беседа в пленарна зала на Община Русе децата научиха интересни детайли от живота на летящите бозайници и се подготвиха за пътешествие в техния свят. То започна с шествие на малките природозащитници, техните родители и педагози до Лапидариума на Регионалния исторически музей, където ги очакваха поредица изненади и предизвикателства. В детски работилници и природонаучни лаборатории децата се обучаваха чрез игра с изработване на прилепи от различни материали, поставяне на пръстени и марки по крилата и крайниците им, работиха с детектор за ултразвук, а чрез боди-арт самите деца се превръщаха в мистериозни крилати бозайници. Практическо занятие за връзване на възли с възможност за спускане по въже проведоха с децата русенските пещерняци от Спелеоклуб „Приста” – Русе и Спелеоклуб „Академик” – Русе. Децата и техните родители бяха активни участници в лазерното шоу за прилепи и любопитни зрители на филма „На гости в мрака”. Нестандартните образователни дейности по проекта „Богатството на различията – приобщаващо образование за интелигентен растеж“ учат децата на отношение към природната среда и развиват тяхното иновативно мислене.  Децата от предучилищните групи на ДГ„Детелина“, ДГ„Снежанка“ ДГ„Звездица“, ДГ „Червената шапчица“, ДГ„Зора“, ДГ„Русалка“ и ДГ„Незабравка“, техните родители и педагози съпреживяха заедно емоцията на събитие, в което участват за първи път и вече имат един незабравим спомен от образователните дейности по проекта на Община Русе BG05М2ОР001-3.001 - 0035.