Деца със специални потребности участваха в състезание по лека атлетика

неделя, 30 октомври 2022

Вчера на Градския стадион в Русе се проведе Общинското състезание по лека атлетика за деца със специални образователни потребности. Спортното събитие се организира от СК "Олимп - спортът е равнопоставен" с подкрепата на СЛАК "Дунав" и се осъществява с финансовата подкрепа на Община Русе.
          Състезанието събра над 20 деца и техните родители. Те показаха сила на духа и издръжливост в дисциплините "бягане на 40 м." и "хвърляне на вортекс". Техни ментори бяха състезателите от лекоатлетическия клуб "Дунав", които им оказаха подкрепа и даваха ценни напътствия. Всички деца, включили се в надпреварата, получиха медали за своето участие.
        На събитието присъства и представител на отдел "Образование, спорт и младежки дейности", който поздрави участниците от името на кмета на Община Русе Пенчо Милков.
     През ноември СК "Олимп - спортът е равнопоставен" ще проведе Национално състезание по тенис на маса за хора с увреждания, което ще се състои в сградата на РУ "Ангел Кънчев".